понеділок, 18 листопада 2024 р.

Окисно-відновні реакції

 Окисно-відновні реакції, а точніше урівнювання їхніх рівнянь набагато простіше ніж може здатись на перший погляд. Трохи математики, дещиця логіки і дрібка магії - це усе що вам потрібно. А детальніше можна подивитись тут.

До речі, окисно-відновні реакції є довкола нас. Наприклад, це більшість реакцій що відбуваються у вашому організмі і в рослинах, зокрема фотосинтез. Зі шкідливих - корозія металів. З гарних - салют і вогонь у комині.

А ось декілька дослідів:



четвер, 7 листопада 2024 р.

Йонні реакції - просто про складне

 Дев'ятикласникам

Зараз ми з вами вивчаємо реакції йонного-обміну та їх запис у вигляді молекулярних та йонних рівнянь. Є декілька лайф-хаків як справитись з останнім: 

1. Потрібно переконатись, що правильно записані усі формули сполук: на першому місці катіони (+), на другому аніони (-); правильно розставлені індекси (згідно плюсиків і мінусків відповідних йонів). вам стане у нагоді таке відео 

2. Урівняти молекулярне рівняння поміч тут, подивитись чи відбулась реакція: має утворитись газ, осад або вода. Якщо нічого ереліченого нема, натомість усе розчинне, значить реакція не відбулась.

3. Приступити до написання йонного рівняння. Пам'ятаємо, що все що розчинне розписуємо на йони згідно таблички розчинності; гази, осади і воду - на йони не розписуємо!

помічним буде *клік тут* 

А *отут* - завдання навпаки: запис молекулярного рівняння за коротким йонним

І наостанок декілька завдань на йони




Хімічна зброя